Sklenená vs. plastová protéza

Datum: 20.07.2020 | Vložil: Zuzana Francúzová

Zdravím,

nemám žiadnu otázku, len chcem napísať svoju skúsenosť:

Keďže som zo Slovenska, operovali ma na Slovensku a bola mi odporúčaná protéza od slovenského výrobcu (silikát, p. Prieložný, Bratislava).

Nemôžem povedať, že by som s plastovou protézou nebola spokojná, mnoho ľudí mi ju chválilo, ako super to vyzerá a tak. Ale, keďže som sa na tejto stránke dočítala o potenciálnych výhodách sklenenej protézy, bola som si dať vyrobiť aj tú (p. Adamovský, Jablonec nad Nisou) a musím uznať, že som urobila dobre - bolo to síce pomerne dosť drahé (protéza 130 eur, cesta do Jablonca a z Jablonca ca. 30, nocľah v Jablonci 25 atď.), ale neľutujem - Oko so sklenenou protézou oveľa menej slzí a sama protéza vyzerá oveľa lepšie.

Plastovej protézy sa nevzdám (mienim ju používať na šport, turistiku a pod.), ale kým sa bude dať, budem na bežné nosenie uprednostňovať tú sklenenú... A každému, kto má chuť, čas a peniaze odporúčam, aby si ju skúsil tiež.

p.s.: určite nebudem zdravotnú poisťovňu žiadať o preplatenie sklenenej protézy, keďže aj tú plastovú chcem ďalej používať

p.s. 2: protézu od p. Hykmanovej chcem skúsiť tiež, no na tú si žiaľ budem musieť počkať.

Zuzana

Přidat nový příspěvek