Protézky všeobecně

Můžete zde diskutovat o všem, co vás napadne. Třeba o tom, jak na vás zima působí, zda vás protézka studí (pokud máte skleněnou)... zda si ji na noc vyndáváte... zda máte vytahaná víčka a řešili jste plastiku... jak dlouho ji nosíte nebo jestli vás to teprve čeká... jak často si ji měníte... jestli je lepší sklo nebo akrylát... a pokud jste žena, můžete se tu zmínit, jak vám jde líčení očí přes protézu... Prostě cokoli, co vás napadne.

Diskuzní fórum: Protézky všeobecně - diskutujte o tom, co vás zajímá:

dotaz ohledně natáčení

Datum: 02.04.2018 | Vložil: OndrejLukes

Dobrý den,

jsme studenti FAMU, a v rámci školní klauzurní práce budeme v dubnu točit krátký pětiminutový dokument o panu Szarvasovi a jeho práci.

Do dokumentu hledáme někoho, kdo používá akrylovou protézku, a byl by ochotný nám v jednom záběru "zahrát". Scéna by vypadala zhruba tak, že by si daný člověk nasadil protézku a mrknul do kamery, celé by nám to zabralo jen chvíli a na dlouho bychom vás nezdrželi. Dokument bude natáčen pro školní účely, takže pokud si to nebudete přát, nikdo ho, kromě našeho vedoucího, neuvidí.

Pokud by měl někdo chuť a šel by do toho, hodně by nám to pomohlo a byli bychom velmi vděční. V případě zájmu mi prosím napište na lukesondra@gmail.com a domluvíme se.

Díky moc a ať se všem daří,
Ondřej Lukeš (producent snímku)

Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 22.02.2018 | Vložil: Tomáš Slabihoudek

Dobrý den lidičky,
dnes jsem volal panu Ronaldu Szarvasovi ohledně předběžného termínu na výrobu u něj teprve druhé protézy - od roku 1989 do 2016 jsem měl skleněné a on mi mj. sdělil, že VZP je přestala proplácet zcela a u ostatních se zvýšila spoluúčast, takže vychází cca na 1.300,- Kč a pokud jí pokud jí pojišťovna nezaplatí ani z části, tak stojí cca 6.000,- Kč + samozřejmě cesta do Prahy. Tyto informace mě dosti šokovaly, poněvadž 6.000,- Kč jsou pro mě invalidního důchodce velké peníze :-( Na placení drahých operací kdejakého cizince z necivilizovaných zemí stát peníze má a nás nikoliv.

Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 27.02.2018 | Vložil: LENKA

Pano jooo teda to je ranec,já od tohoto pana také protézu letos v dubnu mám nárok na novou.Ty mě fakt už štvou když to řeknu slušně protézy neproplácí důchody nedávaj fakt děs.Jako by jsme snad ani neexistovaly

Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 04.03.2018 | Vložil: Jirka68

ahoj Tome,
pan Ronald dělá akryláty, nebo i sklo ?
Jirka

Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 05.03.2018 | Vložil: Tomáš Slabihoudek

Akryláty.
Sklo dělá pan Šťovíček v Ústí nad Labem a snad ještě někdo v Jablonci nad Nisou. Tam jsem jezdil mnoho let k panu Pokornému, ale ten již nežije a předal to právě tomu Šťovíčkovi.

Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 06.03.2018 | Vložil: Jirka68

Tome, včera jsem volal paní Hykmanové do Jablonce. Dělá "sklo" a na poukaz se za 1 ks doplácí 300,-Kč. O žádném zrušení doplácení od např. VZP nic neví. Bez poukazu má cenu za 1 ks 1 500,- Kč.
ahoj Jirka

Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 06.03.2018 | Vložil: Tomáš Slabihoudek

Jirko,
já jsem psal o doplatku a neproplácení akrylátových protéz, nikoliv skleněných a to, co mi bylo sděleno jejich výrobcem. Osobně již skleněnou po dvou letech co mám akrylátovou nechci, nejen, že v mém věku přirozenější, ale tělo jí i lépe snáší.
Prima dny Tomáš

Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 07.03.2018 | Vložil: Jirka68

ahoj Tome, díky za info. Já měl dosud akrylku od paní Klíčníkové a nosil jsem jí skoro 5 roků. Akryl je bájo, ale zaráží mne ta cena. Napsal jsem mail na VZP jak je to s tím doplácením. Zatím žádná odpověď.
ahojky Jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 07.03.2018 | Vložil: Tomáš Slabihoudek

Takže dnes jsem si domluvil definitivní termín a pan Szarvas mi to řekl znovu, takže nás čeká dobrá budoucnost :-(
Mějte se lidičky dobře a pevné nervy.
Tomáš

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 07.03.2018 | Vložil: Tomáš Slabihoudek

Jirko, ta paní Kličíková je kde ?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 07.03.2018 | Vložil: Tomáš Slabihoudek

Již jsem jí našel, je v Brně a to mám z Teplic přes 300 km :-(

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 08.03.2018 | Vložil: Jirka68

Tome, já jsem z Krupky a akryl. protézku jsem u paní Klíčníkové z Brna řešil přes poštu. Osobně bych to taky nedal. Zaslal jsem po domluvě vzorek a fakt odvedli skvělou práci.
ahoj Jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 08.03.2018 | Vložil: Tomáš Slabihoudek

Zdar Jirko,
takže téměř soused :-) To můžeme dát někdy kafe či pivko.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 08.03.2018 | Vložil: Tomáš Slabihoudek

Když budeš chtít, najdeš mě pod tímto jménem na Facebooku, či se můžeš ozvat na mail tom.slab@seznam.cz a můžeme se domluvit již tam.
Zatím čágos
Tomáš

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 10.03.2018 | Vložil: LENKA

Také jezdí k měnu je suprovej.

Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 29.03.2018 | Vložil: Jirka68

ahoj Tome, tak jsem konečnš dostal odpověď z VZP ohledně proplácení.

VZP: posílám Vám informace platné od 1. 1. 2018 dosud

Oční protéza skleněná je hrazena max. 2 ks za rok, po předepsání očním lékařem, hrazeno 100% do max. výše 800 Kč/ks.

Oční protéza akrylátová – individuálně zhotovená, max. 2 ks za 3 roky, předepisuje oční lékař, nutné schválení revizním lékařem pojišťovny, úhrada 100 %, max. výše 2000 Kč za 1 ks.

Aby mohlo dojít k úhradě z veřejného zdravotního pojištění, je potřeba, aby odborný lékař (oční) vystavil poukaz na brýle a optické pomůcky.

Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 23.05.2018 | Vložil: Jarda

Zdravím, mně z VZP napsali, že se nic nezměnilo. Nárok mám teď po třech letech, ale Ronald neustále tvrdí, že už s VZP nemá smlouvu a mám tedy smůlu. Na webovkách už skutečně VZP uvedenou nemá. Ta paní Klíčníková v Brně smlouvu s VZP má, nevíte?

Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 07.11.2018 | Vložil: Jarmila

Ahoj všem, právě jedu z Prahy s novým očkem. Skutečně jsem doplácela 4500,-! :( Bez poukazu by to bylo o 2000 víc. Budiž nám útěchou, že akrylka chvíli vydrží. V Brně je doplatek stejný, pouze má paní protetička smlouvu s více pojišťovnami. Já mám VOZP vojenskou, ta schvaluje poukaz rychle, bez problémů a v případě nutnosti i dřív jak po 1,5roce. No, vzhledem k tomu, že mám ještě brýle popelníky a odlehčené multifokály jsou min za 15táců, tak mi manžel neřekne jinak, než DRAHOUŠKU nebo má DRAHÀ ženo. :D

protéza Vídeň

Datum: 12.12.2017 | Vložil: bonpary

Předloni v létě jsem si nechala vyrobit protézu ve Vídni. Bohužel mi vůbec mi neseděla a nakonec jsem ji vůbec nenosila. Domlouvala jsem se s pojištovnou, že mi proplatí částku, která je běžná pro výrobu v ČR až dodám doklad o zaplacení v Rakousku (bylo to hodně, asi okolo 4000 Kč). A ve výsledku mi pojišťovna poslala neuvěřitelných 80 Kč. Nechala jsem to být, neměla jsem kapacitu to řešit, narodila se mi dcera atd, ale vkládala jsem do Vídeňského výrobce velké naděje a potom tohle. Tak snad info pro ostatní.

Nemáte náhodou zkušenost s výrobcem skleněných protéz v Mnichově, prosím.

3D tisk protéz

Datum: 12.12.2017 | Vložil: bonpary

Prosím nemáte někdo zkušenost s 3D tiskem protéz? V zahraničí například?

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek