Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Poraďte prosím :(

Datum: 18.01.2015 | Vložil: Kryštof_83

Zdravíčko, sem moc vděčný za stránky, které děláte. Zároveň ostatní prosím o radu, před čtyřmi lety sem přišel o levé oko ( o duhovku, čočku a sítnice nadobro poškozená, rohovka byla přišita ale celé oko vypadá opravdu zvláštně). Kdo mne nezná a neví, dívá se na mne, jak kdybych byl z jiné planety. Paradox: v pubertě mne trápilo, že se pořádně nemůžu podívat slečně, nebo komukoliv jinému do očí, pak přišel zlom, šlo to a bylo to skvělé, ale po úrazu je to ještě horší než v pubertě, odrtrhávám pohledy od všech, kdo mě neznají, v metru v tramvaji, prostě všude, poraďte mi prosím, kdo z Vás má protézu, jak je to moc poznat, že nemáte vlastní oko, vím, že asi záleží jakou protézu, jak dobře byla provedena, atd..děkuji za každou pozitivní odpověď :)

Re: Poraďte prosím :(

Datum: 18.01.2015 | Vložil: Kryštof_83

pardon Adminům, že sem dotaz nezařadil do jejich skupin, sem tu poprvé..

Re: Poraďte prosím :(

Datum: 28.01.2015 | Vložil: Veronika

Já měla protézu akeylovou i skleněnou. Musím přiznat, že ta akrylová je pohodlnější a lepe vypadá. Ale třeba pro skleněnou jsem jezdila do Jablonce. Tam ji vždycky odflaknul aby to měl hotové a nezajímali ho moje stížnosti. Všechno mi vymluvil. Jednou bylo male, jednou jinak barevné což bylo hodně poznat atd. Ale hlavní je co jsem za ty roky zjistila, že prostě ta protéza může byt jakákoli, ale někteří lidi to poznají hned, jiní až tehdy kdy jim to řeknu. Úplně znám ten pocit, kdy se stydím dívat se do očí, ale nakonec se říkám proč ne? Neni to nic ošklivého. Spousta lidi šilhá a navíc nechodíme s dírou v hlavě. Nikomu to nenutíme a pořád vidíme tak jako oni. Nakonec se dívám a lidi jsou v pohodě :). Poznala jsem i že kdyz se člověk zamiluje tak mu to oko vůbec nevadi. Můj přítel si ze mě dela i srandu obcas a ja to beru, protože to sama delam :). Snad jsem alespoň trošku pomohla :(

Re: Re: Poraďte prosím :(

Datum: 07.02.2015 | Vložil: Kryštof_83

díky za povzbuzující reakci, sem zatím na začátku hledání způsobu, jak alespoň trochu odstranit tu zatím nesnesitelnou viditelnou vadu, kdy se každý (kdo mne nezná) zeptá, co to máš s okem? Někdo mi kdysi doporučil Tyflocentrum (pro zrakově postižené)..určitě budu potřebovat tu operaci k vyjmutí oka (enukleace?) a posléze řešit protézu..ale to je asi pro pohovor, vyšetření a doporučení s lékaři..Moc díky za tyto stránky, ono být sám, nebo vědět, že nejste sami je moc, ale moc velký rozdíl :) díky

Re: Re: Re: Poraďte prosím :(

Datum: 17.02.2015 | Vložil: Veronika

Popravdě o tom tyflocentru slysim poprve. Pokud opravdu nevidis vubec je asi lepší nechat si protezu. S tim co ji vyrabi se da hodně monzultovat jak ma vypadat a tak. Je pravda, ze někteří lide jsou takovy ze se zeptaji, ale jine to ani nenapadne ze je něco v nepořádku. Hlavně pokud proteza perfektně sedí da se sni i hýbat. Na bohužel měla špatne skutečnosti a ted mam oko západle, ale proteza neni opravdu nic hrozneho. Mel ji i slavný porucik Kolombo a 80% to ani nevi. Důležité je si zvyknout a ja si z toho delam často i legraci pred lidmi co o tom vi.
Ziji stim cely zivot, coz je určitě lepsi nez to zažít ted, ale moje mama mi porad vyprávěla o operaci kdy az mi nebude růst hlava tak mi prisiji oko tak ze nebudu videt, ale nebude to poznat a bude se hybat jak ma. Bohuzel me překvapilo kdyz mi ma ocarka oznámila ze to neexistuje. Hodne me to zklamalo opravdu jsem doufala. Jinak dodávám s protezou( take mam leve oko) se daji delat naprosto všechny veci jako,, normální lidi,, (krome 3D filmu a fotek) ridit auto, jezdit na kole a bruslích, střílet (mířit) aj. Nikdy me ani nenapadlo ze by to bylo složité. Všechno jsem se naucila rychle a bez problémů zadne orientace okoli.. :)

Re: Re: Re: Re: Poraďte prosím :(

Datum: 18.02.2015 | Vložil: Kryštof_83

moc Vám děkuji za vaši reakci, v posledním čase se hodně zajímám jak vyřešit můj problém. Hm..bohužel je to ale vše na konzultaci s lékaři Enukleace, nebo Eviscerace? Sem moc rád, že se vám daří a že žijete plnohodnotný život...mne úraz, tedy napadení, postihl před třemi lety, tak nějak se s tím učím zít, ale bohužel jde i o to, jak působím na druhé Nejsem žádnej "lev salónů" ale při očním kontakru každý pozná, že je něco špatně :(

Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte prosím :(

Datum: 02.03.2015 | Vložil: Danda

Nazdar Kryštofe,
bývalý marťan zdraví marťana.
Od mých 10-ti let jsem se léčil na glaukom po 25-ti letech léčení a 7 operacích moje pravé oko také vypadalo jako ze sci-fi. Pak se přidaly bolesti od tohoto oka a ortel byl lékařkou vynesen, musí ven - enukleace. No bylo to těžké loučení, toliko jsme toho spolu prožili, modrou knížku jsme dostali :-) (tj. jsem nevoják ) a mám jej dát pryč. No za 3 měsíce od ortelu šlo do světa, mám akrylovou protézu a "bohužel" již nejsem marťan :-).
Je tak dokonalá, že i na oční kontrole u závodního lékaře po mne chtěli ať si zakryji oko při čtení na tabuli a nevěřili, že to není moje.
Jó, spolužáci mých dětí se mne už také nebojí, že mám takový divný kukuč.
Takže, si to prober po svém, započítej plusy a mínusy, co je lékařská věda dnes schopná udělat atd......
Přeji Ti zdraví a veselou mysl.
Danda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte prosím :(

Datum: 27.03.2015 | Vložil: Kryštof_83

moc, opravdu moc děkuji za pozitivní komentář i za trochu toho humoru v něm přiznaném :) Musím si to, jak sám píšeš, pořádně probrat. I tobě a vlastně všem ostatním chci popřát mnoho sil a pozitivního myšlení :)

Enukleacia a deti- informacie

Datum: 16.01.2015 | Vložil: Tomas

Dobry den rodičia,
mame dceru skolacku 7r.t.c. pol roka po enukleacii oka (retinoblasom), chcel by som sa spojit s rodicmi, ktorych detičky toto absolvovali (zial), aby som sa mohol porozpravat o tom co nas/vas uz stretlo (skola-kolektiv-sport-emocie) a co este stretne, aby sme sa mohli na niektore situacie lepsie pripravit a pomoct malej bojovnicke :)
vsetkym vopred dakujem. Tomas kontakt carismapp@gmail.com
Ak mi poslete na vas aj telefonicky kontakt ja sa vam ozvem.

23 let bez oka

Datum: 13.01.2015 | Vložil: Veronika

Ahoj, nemam levé oko uz od jednoho roku. Strýc, který byl o pouze o 4 roky starší si hrál s lukem a šípy a ja mu vstoupila do cesty. zbytek si snad domyslite. Rada bych jen rekla, ze uz jsem od 15. roku na brigádě v obchodě s potravinami a mezitím jsem vystřídala spousty brigád (pomocná síla v kuchyni, prodavačka v cukrárně, servírka a jine), kdyz jsem se učila na kole a bruslích ani mi to nepřišlo divne a nikdy jsem neměla problém s orientací nebo tak. Pred pul rokem jsem si udělala řidičský prukaz a koupila auto a opet zadny problém a naopak jezdím bez problémů. Tim chci jen říct těm co se boji dělat nebo zkoušet veci jako ,, normální,, lide, ze se nemají čeho bat, ale chápu, ze je každý jiny a najdou se i tací, kteří to nemají tak jednoduche..

Dotaz

Datum: 17.11.2014 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahojte všichni...po delší odmlce,byl jsem delší dobu v zahraničí...jsem pročítal stránky a chtěl jsem se zeptat,zda-li už došlo k nějakému setkání nás jednookých? Děkuji za odpověd.....Pavel ze Zlína.

Re: Dotaz

Datum: 19.11.2014 | Vložil: Ivča

ahoj Pavle, sraz se plánuje na jaro 2015, pročti si záložky v pravém sloupci, kdyžtak se tam přidej jako zájemce, nebo pisni konkrétní návrh.
Přeji bájo dny
Ivča

Re: Re: Dotaz

Datum: 19.11.2014 | Vložil: Ivča

ještě pro upřesnění - běž na úvodní stránku a pak vpravo je sloupeček s tématy, rozklikni si ten o srazu...

Prace

Datum: 17.10.2014 | Vložil: Ivet

ahojte, mozna jsem se tu uz ptala, ale nevim to jiste... jen bych se chtela zeptat na zkusenosti s praci.... asi pred dvema roky jsem prisla o leve oko... ale byla jsem na nej tupozraka a na vid z jednim okem jsem si rychle zvykla a uz mi to neprijde videt jen s jednim okem ... zatim protezku nemam a ztp ani castecny invalidni duchod mi nikdo neda... a letos jsem odmaturovala... a chtela jsem se zeptat jestli se da sehnat prace pro jednooke v oboru prodavacka, kuchar, skladnik ktery nedela s vzv... apod. jestli mam sanci se dostat na takove profese... chapu ze profi ridicka nebudu a zednicinu bych nedelala ani normalne jako baba litat postrechach bych asi nedelala to si rekneme ze je spise chlapska prace ale jestli mam sanci se dostatat na praci tipickou po skole pro baby... moc dekuju za odpovedi

Re: Prace

Datum: 20.10.2014 | Vložil: Ivča

Ahoj Ivet,
já nevím, jakou máš školu, ale co se týče prodavaček nebo kuchařek - nevidím problém v tom, tuto profesi vykonávat. Já myslím, že můžeš vykonávat cokoli, na co se cítíš a vše v čem si myslíš, že budeš šikovná a bude Tě bavit. Pokud zastaneš stejnou práci jako ostatní zaměstnanci dané profese a nemáš žádné úlevy ani výhody, myslím, že ani nemusíš nikde hlásit, že máš vid pouze na jedno očko. Já už jsem za svého jednookého života změnila několik profesí a nikde to nebyl problém. Dokonce jsem nějaký čas i prodávala v květinářství, taky jsem dělala na poště za přepážkou, učila jsem na učilišti, pracovala jako masérka a nyní pracuji jako pečovatelka v domově důchodců. Akorát jsou pro mě nepříjemné vstupní prohlídky - každá organizace má většinou svého doktora a tomu musím pokaždé vysvětlovat že mám protézu. No a mému novému zaměstnavateli jsem musela předat zdravotní dokumentaci ze své vstupní prohlídky k založení, a není mi dvakrát příjemné, když se to tam o mě bude vědět dříve, než se s novými kolegy poznám. Raději takové věci říkám spolupracovníkům sama - a to až po určité době, když už vím, komu to říct můžu.

Re: Re: Prace

Datum: 21.10.2014 | Vložil: Jyrka

ahojky Ivet, já sice už nepracuji, ale na jedno oko koukám od svých 28 let. Pracoval jsem jako strojař-seřizovač a jediný problém jsem měl s odhadem vzdálenosti při nějaké montáži a pod. Dá se s tím zkrátka pracovat zrovna jako zdravý člověk, spíš jsem se snažil být lepší, než dvouocí. Jak píše Ivča, chce to na sebe "prásknout" kolegům dříve, než Tě začnou okukovat a vyptávat se. Parta Tě určo přijme a je jim jedno, zda máš jen jedno oko. Kvalitní práce se ocení sama......tedy většinou :-)
Jirka

Re: Re: Re: Prace

Datum: 21.10.2014 | Vložil: Ivet

moc Vám děkuju... já totiž zatím nemám s tím žádné zkušenosti jako s praci... s okem nemám problém dělám vše jako dřív... jezdím na kole, chodím plavat apod., i když z kola jsem měla ze začátku obavy i když zbytečně :-D ... k te skole - mam maturitu jako gastronomka + vyucni list jako kucharka... na vysku nejspis nepujdu... jinak fakt dekuju jste hodni... vubec jsem netušila že to nebude problém...

Re: Re: Re: Re: Prace

Datum: 29.10.2014 | Vložil: Jyrka

jooo, jízda na kole....nevidím na levé oko, tudíž je levá strana pro mě mrtvá. Z kraje jsem párkrát zazmatkoval, ale už si dávám bacha. taky už jsem sebou párkrát žuchnul při dojezdu, špatný odhad došlapu a už jsem padal.... ale je to alespoň vzrůšo :-) :-) :-)
Při plavání bacha na šipky, jsem na Mácháči skočil ze šlapadla, protézka mi vylítla a bylo....už jí nikdo nikdy neuvidí.
pa Jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Prace

Datum: 13.11.2014 | Vložil: Ivet

Já si naštěstí na protézku pozor dávat nemusím. Dříve jsem na to oko byla tupozraká už od mala a pak jsem na něj oslepla a to mi možná trochu pomohlo se zvykáním na to že na jedno oko nevidím. Na kole jsem měla ze začátku strach, ale po pár odzkoušení jsem zjistila že je to uplne v pohodě teda naštěstí, prostě jako dřív. jinak moc Vám všem děkuju za vaše zkušenosti...

eviscerace

Datum: 27.09.2014 | Vložil: Katka

Ahooj, je tu nekdo po evisceraci? ceka me to v lednu a chtela bych se na neco poptat

<< 11 | 12 | 13 | 14 | 15 >>

Přidat nový příspěvek